Psychologia rządzi się prawami, dzięki którym człowiek jest w stanie przyciągać lub oddalać od siebie szczęście i sukces, prawe te stale oddziaływają na nas, dokładnie jak prawo grawitacji, wszystko wychodzi z naszej głowy i podświadomości, nasze obecne życie to nic innego jak obraz kreowany w naszych umysłach, myśl to początek, konsekwencja, wynik, skutek, przyczyna i zarazem odpowiedź na pytanie dlaczego mam tak a nie inaczej? A innym się wciąż wszystko udaje. Prawa psychologii i umiejętność wprowadzenia ich do swojego życia są narzędziami, które warto posiadać i znać. Wszystko to co trwałe jest wynikiem przestrzegania zasad i tych właśnie praw dających gwarancje harmonii i sukcesu, należy jednak pamiętać że, wszystko przychodzi z czasem nasze doświadczenia są dla nas nauką na przyszłości konfrontujemy je z prawami i wyciągamy wnioski odnośnie tego, co jeszcze musimy poprawić, zmienić, wprowadzić.
Podstawowe prawa psychologii, dające gwarancje udanego, harmonijnego życia:

Kontrola

Nie zapominaj że, jesteś panem sytuacji ty dopuszczasz lęki, strach, nie pozwól by zdominowały twoją osobowość na tyle by najważniejsze momenty decyzyjne, twoje zamierzenia nigdy nie doszły do skutku, bo zaczynasz popadać w wątpliwość, więcej myślisz, rozważasz czy coś jest dla ciebie czym bardziej wprowadzasz się w stan ogólnego zniechęcenia aż do momentu rezygnacji ze względu na narastające poczucie osłabienia motywacyjnego oraz napędzającego naznaczenia danej sytuacji negatywizmem. Nie pozwól by osoby, oraz złe nastawienie sprawowało nad tobą kontrolę, wówczas czujemy się słabsi, zaczynamy narzekać na swój los, stajemy się marionetkami w rękach własnych myśli oraz innych osób, które wyczuły, że jesteśmy jednostką którą, łatwo można manipulować, czyli jednostką słaba emocjonalnie, niepewną, uzależnioną od zdania i woli innych. Równowaga i kontrola to podstawa prawidłowego funkcjonowania, tylko na takiej podstawie można realizować zamierzone cele.
„Nikt nie może sprawić byś poczuł się gorszy bez twojego przyzwolenia”. – Eleanor Roosevelt

Powód i przyczyna i ich następstwo czyli konsekwencja

Ilu z nas najpierw robi coś, potem myśli czy nie zrobił jednak źle, zbyt często ulegamy różnym presjom które, powodują nie miłe skutki w przyszłości, które będą się za nami ciągły przez wiele lat a może i do śmierci, chwilowy impuls np. „weźmy kredyt na samochód” „kupmy dom”- jakoś to spłacimy przecież, ulegamy presji otoczenia, działamy w ten sposób, mimo to, że nasza realna sytuacja nam nie pozwala na podejmowanie takich decyzji, nie chcemy „odstawać” chcemy czuć się lepiej, chociaż to „lepiej” to tylko chwilowa euforia, której następstwem są niekończące długi, depresja, frustracja, wyjazd za granicę a między czasie po drodze pojawiają się inne ważne wydatki na które zwyczajnie nas nie stać, utrata zdrowia itd. zawieranie szybkich związków, niechciane ciąże, rozwody, ciągłe zmiany partnerów, zbyt długie odkładnie czegoś na potem, gdzie „potem” nie przychodzi, a mija kolejny miesiąc, rok, patrzymy na innych zamiast na siebie, zazdrościmy innym sukcesów sami stając się zgorzkniali, pogrążeni w niemocy, której powodem są nasze wcześniejsza działania. Jeżeli będziesz ciągle wykonywał te same działania nie oczekuj sukcesów, należy wprowadzać zmiany, nawet w prostych czynnościach dnia codziennego, postaw na wyobraźnie, wyjdź z kręgu przyzwyczajeń, postaw sobie cele na dzień, tydzień, miesiąc, rok w ten sposób po czasie będziesz mógł obserwować szereg zmian które, dzięki tobie i twojej systematyczności będą się dziać wokół ciebie. „to co zasiejesz dzisiaj, będzie rosło w przyszłości”

Potęga wiary

Trzeba być na sto procent przekonanym do wszystkiego co się robi, wówczas nie ma takiej siły która, mogłaby w czymś nam przeszkodzić, każdy człowiek ma w sobie coś czego nie będzie miał nikt inny, poszukaj swojej pasji, uwierz w swoją wartość, nigdy nie myśl, że sukces jest dla wybranych, pojęcie sukcesu to sprawa indywidualna, dla każdego będzie to co innego, ważne by w życiu zauważyć ten moment kiedy człowiek czuje, że to jest jego pięć minut, i należy te pięć minut wykorzystać. Wyobrażaj sobie, wizualizuj, a twoje myśli się urzeczywistnią, niech twoje zamierzenia nie będą banałem, nie bądź ciągle tylko widzem, który, patrzy na innych a sam narzeka na swój los.
Świat nie jest różowy, ale warto odnaleźć dla siebie przestrzeń, w której będziesz mógł realizować to co chcesz bez względu na okoliczności, miejsce czy ludzi, warto zadać sobie pytanie: Jaki jestem? Czy mam w sobie pozytywną energię? Czy tylko narzekam i robię z siebie pokrzywdzonego przez los. Pułapką w którą często wpadamy i która ogranicza nam osiągnięcie sukcesu często są nasze mylne samoograniczające przekonania. Często nas wstrzymują, cofają wręcz do tyłu i przez nie nawet nie próbujemy czegoś zrobić.
Nie skupiaj się na tym czego nie masz, na trudnościach, braku pieniędzy, niskiej pensji, itd., po przez takie myślenie powodujesz przyciąganie do siebie jeszcze większych problemów, to o czym intensywnie myślimy staje się rzeczywistością, tak jak wcześniej wspominałam ma to związek właśnie z prawem przyciągania. Są sprawy, rzeczy, oraz drobne sytuacje które, mogą pozytywnie wpływać powodując kumulacje potrzebnej dobrej energii.
Człowiek często ma problem z odpowiedzią na podstawowe pytanie czego tak naprawdę chce od życia, lub zbyt późno sobie je zadaje, np. w momencie kiedy jest trudniej zrealizować dane założenia, ze względu na szereg wcześniejszych nieprzemyślanych do końca decyzji i uwarunkowań w jakich się aktualnie znajdujemy.

“Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.” Henry Ford

Oczekuj od życia

Oczekiwanie od życia mówi nam, że wszystko to czego oczekujesz z zaufaniem, staje się samospełniającą się przepowiednią. Należy oczekiwać pozytywów, radości, wygranej, osiągniętych celi, należy widzieć swój sukces nawet jeżeli jeszcze go nie osiągnęliśmy, wymagajmy od siebie dużo więcej, a nasza aktywność niech będzie stuprocentowa, robiąc coś i zakładając pesymizm na starcie skazujemy się na porażkę bo jej oczekujemy,
Podświadomie jesteśmy jakby zaprogramowani, by spełniać oczekiwania innych a nie swoje własne czy wobec naszych rodziców na początku, nauczycieli, następnie pracodawców, partnera lub partnerki w związku,

Przyciąganie

Prawo przyciągania to nic innego jak wyraz naszej osobowości, myśli i naszych cech charakteru, to jacy jesteśmy wpływa na to w jakim środowisku oraz z jakimi ludźmi będziemy egzystować, problemy, trudności, możliwości, sukcesy zostały przyciągnięte do Twojego życia poprzez szereg myśli jakie Ci towarzyszą. Ty jesteś budowniczym, i Ty sam zbudowałeś świat w którym teraz żyjesz. Jeżeli skupiasz się na chorobach, strachu, oraz lęku przed nieszczęściami to właśnie je dostajesz, lepiej skoncentruj swoją uwagę na zdrowiu, szczęściu, nie zmienisz świata, ale możesz zmiany swój sposób myślenia
„To, czego szukasz przyciąga Cię do siebie. To co przyciągasz, na pewno Ciebie szuka”.

Prawo zgodności

To kim jesteś w środku wpływa na całe zewnętrzne środowisko, działanie prawa zgodności jest widoczne w wielu miejscach, w sytuacji gdy jesteś optymistą, masz poczucie wartości, i równowagi w swoim życiem Twoja osobista przestrzeń taka jak dom, samochód czy stanowisko pracy będą także zrównoważone, dobrze zorganizowane i efektywne. Jeśli praca Cię męczy, jesteś często zdenerwowany, czy nieszczęśliwy Twoja osobista przestrzeń, czyli dom, stanowisko pracy będą odbiciem chaosu, który dzieje się w Twoim wnętrzu.

Prawo umysłu

Jesteś tym, czym myślisz, a myśli maja moc materializowania się, Twoje życie to nic innego jak efekt Twoich myśli i podejścia do nich, od ciebie zależy jaka moc im nadasz, te ciągle powtarzane, w końcu staja się nawykiem, a to z kolei wpływa na obraz naszej rzeczywistości, włącz świadome myślenie bez skazy, bez naznaczania ich niepotrzebnymi emocjami, skup się na czymś co sprawi ci radość, co nie będzie prowadzić do ciągłego obciążenia organizmu, myśli i zdrowe podejście maja tobie służyć a ty masz czerpać z nich korzyść, gdy ogarnie cię niemoc negatywnych myśli, nie działaj pochopnie, rozważ je, ale nigdy nie daj im się zdominować. Psychika ludzka oraz mózg to niesamowita potęga z której dzisiaj nie wiemy jak prawidłowo korzystać, odbieramy bodźce z otoczenia czyniąc je wyznacznikiem naszego postrzegania na lata, nie pozwalamy zmienić ścieżki tych myśli, coś co kiedyś nam się przydarzyło już zawsze takie będzie, boimy się „wchodzić do tej samej rzeki” a może powinniśmy wejść do niej jeszcze raz i drugi ale z innej strony, innym sposobem, z innym nastawieniem.

Życie może stać się dziełem sztuki, pełną przygód ciekawą książką oprawioną w doświadczenia, w upadki i zawsze w wzloty, w siłę, w potęgę wiary z niewyczerpalną kopalnią wyobraźni, nieskończoności, braku limitów, drogą do wolności w asyście spokojnego ducha, świadomego umysłu i zdrowego ciała.