Rozpoczynając własną działalność gospodarczą, największym problemem często okazują się pieniądze. Wydaje nam się, że mamy świetny pomysł na firmę, który z pewnością przyniesie nam duże zyski i odmieni życia wielu ludzi, ale nie możemy zrealizować swoich planów, bo brakuje nam funduszy. Skąd możemy wziąć gotówkę, żeby rozkręcić swój biznes?

Kredyt gotówkowy

Jeśli jesteśmy gotowi na zobowiązania finansowe, możemy zdecydować się na wzięcie kredytu gotówkowego. Dzięki niemu niemal od razu na naszym koncie pojawi się sporo pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na realizację swoich celów. Nie mniej jednak, jest to dość ryzykowny sposób, bo przecież nasza firma może się nie udać, a my zostaniemy z kredytem do spłacenia. Jeśli decydujemy się na ten sposób finansowania działalności gospodarczej, musimy mieć pewność, że uda nam się odnieść sukces, lub mieć jakiś plan B, który będziemy mogli wykorzystać na wypadek porażki. Tak czy siak, jest to najprostszy sposób na szybkie zdobycie pieniędzy.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Każdy przedsiębiorca może starać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy, czy nasza firma działa już od kilku dobrych lat, możemy złożyć taki wniosek. Nie mniej jednak, ta metoda na to, żeby zdobyć pięniądze nie jest idealna, bo na rozpatrzenie takiego wniosku trzeba trochę poczekać, a nawet wtedy nie możemy mieć pewności, że w ogóle coś dostaniemy. W dodatku, jeśli nasz biznes się nie uda, będziemy musieli oddać całą kwotę, jaką otrzymaliśmy. Tak więc tutaj, tak samo jak w przypadku kredytu, musimy mieć pewność, że nasz pomysł jest dobry i przyniesie nam zyski. Nie mniej jednak, z pewnością warto spróbować, jeśli mamy sporo cierpliwości i nie spieszymy się.

Poszukiwanie sponsora

Czasem jest tak, że przedsiębiorcy, którym udało się odnieść sukces chcą wspomóc tych, którzy dopiero zaczynają i są w stanie zainwestować w naszą firmę spore kwoty pieniężne. Idealną opcją będzie to, kiedy dostaniemy tą gotówkę zupełnie za darmo, ale zazwyczaj jest tak, że inwestorzy chcą dostawać jakiś procent naszych sprzedaży. Dlatego musimy przygotować się na negocjacje, jeśli chcemy znaleźć korzystną ofertę. Gdzie możemy szukać sponsorów? Przede wszystkim, muszą oni o nas usłyszeć. Możemy więc założyć profil w social mediach i tak dać się poznać. Przedstawmy tam swój pomysł i plan na jego realizację, a może jakiś sponsor sam się do nas zgłosi w krótkim czasie.