Zakres usług finansowych oferowanych przez internet z roku na rok rośnie i staje się coraz bardziej popularny. Dla klientów banków korzystanie z ekont oraz wszelkich możliwych opcji zarządzania finansami za ich pośrednictwem, to wygoda i ułatwienie, które sobie cenią. Ponadto ekonta to najtańsza opcja dla rachunków rozliczeniowo – oszczędnościowych, bowiem banki nie popierają żadnych opłat za utrzymywanie elektronicznych rachunków, nie płacimy również za przelewy krajowe i zagraniczne, gdyż sami je wykonujemy (lub zlecamy)w ciągu zaledwie kliku minut z dowolnego miejsca. Dodatkowo też korzystamy z dodatkowych usług bankowych za pośrednictwem internetu:
– umawiamy spotkania z doradcami finansowymi, zamawiamy sporządzenie programów oszczędnościowych
– coraz częściej też sami zarządzamy funduszami inwestycyjnymi, dokonujemy zakupu ubezpieczeń , ale także składamy wnioski o kredyty czy karty kredytowe (przez internet też kontrolujemy ich salda i spłacamy)
– właściciele firm też wszelkie płatności wobec instytucji dokonują za pośrednictwem przelewów elektronicznych (ZUS, Urząd Skarbowy).