Coraz większy zakres usług finansowych i najnowocześniejsze rozwiązania elektroniczne niezwykle ułatwiają nam życie. Jednym z takich rozwiązań jest elektroniczna portmonetka, które może spełniać jednocześnie wiele funkcji: na przykład być kartą płatniczą, legitymacją studencką, karta biblioteczną czy biletem autobusowym. Sami decydujemy co na niej zakodujemy, a wszystko mieści się w telefonie komórkowym.
Na subkoncie do naszego rachunku bankowego znajdują się formalne środki, z którego przelewamy środki na naszą elektroniczną portmonetkę. Natychmiast możemy używać jej do płacenia. Działa ona na zasadzie karty zbliżeniowej lub po wprowadzeniu kwoty PIN (sami o tym decydujemy). Wystarczy zatem zbliżyć telefon do terminalu w sklepie, metrze, punktach usługowych by dokonać płatności.
Dodatkowo studencki, którzy korzystają z elektronicznej legitymacji, mogą nie tylko płacić za usługi i bilety, ale też korzystać z elektronicznej portmonetki jako karty bibliotecznej czy biletu wstępu na studenckie imprezy.