Od wielu lat możemy obserwować rozwój kryptowalut. Jeśli jeszcze nie wiemy czym one są, to najprostsze wytłumaczenie może brzmieć internetowy pieniądz. Jednak chyba każdy z nas słyszał już o tak znanej kryptowalucie Bitcoin, który od lat budzi emocje i jest nadal emitowany. Oczywiście jak każdy z nas wie, Bitcoiny można było kopać udostępniając moc obliczeniową swojego komputera. W Polsce również wiele osób się tym zajmowało, dlatego na pewno każdy z nas zna osobę, która jest szczęśliwym posiadaczem tej waluty, ponieważ notowania kryptowalut to jeden z budzących wiele emocji tematów. Jednak gdzie szukać informacji na ten temat? Czy istnieją jakieś notowania i kursy kryptowalut? Czy możemy czerpać rzetelną wiedzę z internetu? Dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć sobie na te pytania.

Gdzie szukać kursów kryptowalut?

Oczywiście Bitcoin jak i inne kryptowaluty, które funkcjonują głównie w rzeczywistości wirtualnej są szeroko opisywane w internecie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową interesujące nas hasło, by już po chwili uzyskać całą listę wyników. Podobnie jest z notowaniami kryptowalut, wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło na przykład: kursy kryptowalut by móc cieszyć się całą lista stron, na których znajdziemy tego własnie rodzaju notowania. Jedyne co nas może zaskoczyć to ilość kryptowalut funkcjonujących w wirtualnej rzeczywistości, chociaż na co dzień przeważnie słyszymy tylko o jednym Bitcoinie, a na stronie z notowaniami znajdziemy ich całkiem sporo. Jednak czy na co dzień taka wiedza jest przydatna, a może to temat tylko dla pasjonatów? W końcu nikt z nas nie zarabia w Bitcoinach czy tez innych kryptowalutach… Jak to ma się do rzeczywistości?
Jednak czy warto interesować się kryptowalutami, skoro funkcjonują one tylko w rzeczywistości wirtualnej? Takie myślenie jest błędne. Jednak nie wszyscy wiedzą, ze popularny Bitcoin jest obecny również w naszym życiu codziennym, nawet jeśli tego tak naprawdę nie zauważamy. Możemy nim zapłacić na niektórych portalach usługowych, na przykład za jedzenie zamawiane przez internet, a w niektórych krajach nawet w restauracjach czy za usługi. Warto więc rozejrzeć się dookoła i sprawdzić gdzie możemy zapłacić kryptowalutą. Dzięki temu może więcej osób zainteresuje się walutami, które funkcjonują w internecie i ich notowaniami, w końcu to doskonały temat do rozmowy w trakcie spotkania z rodziną czy przyjaciółmi. Jak widać jest to nie tylko ciekawy temat, ale równiez wiedza, którą możemy zabłysnąć w towarzystwie.