Jeśli ciągle myślimy o założeniu własnej działalności, i stworzeniu czegoś na swój rachunek, warto na początku poznać kilka porad odnośnie otwarcia własnej firmy.
Naszą największą przewagą w podejmowaniu decyzji, są zasoby finansowe.
Na początku warto pamiętać, że mniej znaczy sprawniej. Jest kilka powodów dla których dynamika jest często ważniejsza niż ogromny kapitał.
Czując ciągłą niepewność i gwarancję upadku, nie będziemy w stanie myśleć o działaniu.
Zasadniczo, niepewność towarzyszy każdemu przedsiębiorcy.
Dlatego w przypadku małego kapitału i silniejszego działania szybko możemy dostrzec i zadziałać w kierunku, w którym coś poszło nie tak. Natomiast, jeśli upadek firmy jest nieunikniony, będzie on szybki i mało bolesny.
Większość osób szokuje fakt, że do rozpoczęcia działalności w Polsce, nie potrzebujemy kapitału. Z łatwością można go zastąpić wytrzymałością, ciężka pracą i determinacją.
Niestety w Polsce istnieje przekonanie, będące twierdzeniem anty-biznesowym. Uważa się bowiem, że pieniądze z urzędu na pierwszą działalność, to sposób na biznes. Niestety w rzeczywistości jest ono twierdzeniem nieprawdziwym, ponieważ bazowych problemów i braku przedsiębiorczości nie zasypie żadna ilość gotówki.
Otwierając własny biznes, nie skupiamy się na tym czego nie mamy. Skupmy się na działaniu z narzędziami, które mamy w ręku.
Nie bójmy się łamania schematów. Pamiętajmy też, że mało który przedsiębiorca jest oryginalny w swojej branży. Dobrze jest oczywiście też dodać oryginalności własnym pomysłom i produktom.
Działamy, zamiast tylko myśleć.
Większość Polaków nie bierze pod uwagę tego, że inwestycją bazową jest własny czas (oraz finanse).
Dlatego stąd wynika taka duża ilość upadków biznesowych. Biznes w Polsce ma swój pewien schemat, przez który trudno się przebić.
Dlatego warto pamiętać o tych kilku poradach, dających większe możliwości na rozwój.