Innowacja. Słowo, które ostatnimi czasy odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Nie ma się co dziwić, to właśnie innowacje zmieniają świat i pozwalają firmom podbijać rynki. Twórcy Apple, Microsoftu i Facebooka, to osoby najbardziej kojarzące się z pojęciem innowacyjnym. Eksperci badający zachowania największych wizjonerów twierdzą, że możemy wiele od nich czerpać i doskonalić się.

POLACY, JAKO NARÓD INNOWACYJNY
To właśnie w naszym kraju powstaje wiele innowacyjnych rozwiązań i firm, których nie ma nigdzie na świecie. Potrafimy tworzyć przełomowe przedsięwzięcia.

COFFEEDESK
To przede wszystkim sklep internetowy, gdzie realizowane są zamówienia 24 godziny na dobę. Firma zajmuje się również hurtem i dystrybucją kawy do innych biznesów, oraz obsługą eventów z dziedziny kawy. Jakie są jej recepty na innowacyjność?

Budowa skojarzeń

Skojarzenie systemów ochrony przewodów elektrycznych przed gryzoniami, zaowocowało wprowadzeniem na rynek rewolucyjnych systemów. Bite stop uniemożliwiający psu gryzienie smyczy, oraz shock absorbing amortyzujący nagłe szarpnięcia smyczy. To tylko jeden z wielu przykładów na budowę skojarzeń.

Obserwowanie

To następna umiejętność, która pomaga wykrywać drobne szczegóły w działaniach klientów, dostawców, czy firm które stanowią dla nich inspirację do nowych sposobów postępowania. Innowatorzy zwracają uwagę na wszystko, co dzieje się dookoła.

BUDOWANIE SIECI RELACJI
Mistrzowie tworzenia sieci relacji świadomie szukają ludzi, którzy są od nich odmienni, aby dzięki rozmowie wpaść na nowy pomysł, lub udoskonalić istniejący.
Gromadząc pracowników z otwartymi umysłami, myślących nieszablonowo, tworzymy przedsiębiorstwo sprzyjające innowacjom.

CHĘĆ DO EKSPERYMENTOWANIA
Innowatorzy sami chcą wypróbować nowe koncepty, są ciekawi nowych doświadczeń. Dzięki temu znajdują nowatorskie i właściwe rozwiązania.