Wiele osób zastanawia się czy przedsiębiorczość, to praca, czy styl życia. Zwłaszcza takie pytanie zadają sobie osoby młode, które dopiero rozpoczynają swoją drogę z różnego rodzaju pracą, nie mając jeszcze żadnego pomysłu na siebie. Co do tego pytania, są różne odpowiedzi. Osoby, które prowadzą przedsiębiorstwa są przede wszystkim odpowiedzialni za swoje “dziecko”. Czują, że robią to dla siebie, nie tak jak na etacie dla kogoś. Zwłaszcza na początku drogi poświęcają bardzo dużo czasu, aby ich przedsiębiorstwo zaczęło dobrze prosperować. Często potrzeba w początkowej fazie dziesiątki, nawet setki godzin na drobne sprawy, które dopiero z czasem zauważy się, że można było zmniejszyć i zrobić w dużo prostszy, który nie wymagał aż takiego nakładu pracy, sposób.

Budowa swojego wizerunku

Wiele osób męczy się pracując dla kogoś na etacie, przez co praca dla siebie staje się ich stylem, jak i sensem życia. Nie widzą świata poza pracą dla siebie, ponieważ przedsiębiorcą wtedy staje się na całe życie. Z pewnością taki sposób prowadzenia swojego życia nie jest dla nich męczący, lecz zdecydowanie ich napędza. Praca u siebie daje też wiele satysfakcji, w szczególności osobą, które nie lubią pracować dla innych.
Droga przedsiębiorcy nie jest łatwa, dlatego też trzeba się liczyć z tym, że może coś nie wyjść, a problemy, które się po drodze pojawią, mogą nas zniszczyć.