Potrzebujesz konta bankowego? Współcześnie założenie rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w dowolnie wybranym przez nas banku zajmie nam zaledwie kilka minut. Wystarczy nam komputer (lub telefon) z dostępem do internetu, by szybko i z dowolnego miejsca na ziemi stać się posiadaczem konta bankowego. Dodatkowo z posiadania ekonta w banku mamy dodatkowe korzyści:
na przykład nie ponosimy żadnych kosztów związanych z prowadzeniem rachunku ani też nie za wykonywanie przelewów krajowych i zagranicznych, najczęściej też za wypłaty ze wszystkim bankomatów z kraju nie są pobierane dodatkowe opłaty
dodatkowo posiadacze kont internetowych mają dostęp do niemal wszystkich usług bankowych przez internet (pożyczki, karty kredytowe, programy inwestycyjne i oszczędnościowe), a także tańsze karty płatnicze czy też rozmaite promocje czy dostęp do innych produktów ( na przykład za uzbierane punkty – za płatności kartą, korzystanie z dodatkowych usług czy zakup innych produktów bankowych – klienci wybierać mogą nagrody lub okazyjne dokonać zakupów).