Znajomość języka angielskiego można określić według odpowiednich poziomów. Międzynarodowe oznaczenia dzielą się od A (podstawowy) do C (zaawansowany). Podchodząc do odpowiedniego egzaminu powinniśmy posiadać wiedzę oraz poziom znajomości języka, który odpowiada odpowiedniemu poziomowi, który poświadcza uzyskany w trakcie egzaminu certyfikat. Powyższa struktura poziomów została zatwierdzona przez Europejski System Opisu Kształcenia Językowego i jest honorowana przez pracodawców i urzędy w całej Europie.

Poziom C1 advanced to poziom znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, który pozwala na swobodnie komunikowanie się w języku angielskim, zrozumienie angielskich tekstów oraz poprawne pisanie tekstów w języku angielskim, również bardziej rozbudowanych i zaawansowanych. Posiadanie odpowiedniego certyfikatu poświadcza zdobycie odpowiednich kwalifikacji językowych, które są niezbywalne, czyli zdobywa się je raz na stałe.

Co powinniśmy umieć na egzaminie C1?

Osoby posługujące się językiem angielskim na poziomie C1 cechują się umiejętnościami na zaawansowanym poziomie. Należy do nich między innymi zrozumienie długich wypowiedzi o zaawansowanej tematyce, również w przypadku ukrytego w nich znaczenia. Dodatkowo osoby z certyfikatem C1 powinny umieć spontanicznie i płynnie rozmawiać w języku angielskim również z zastosowaniem dedykowanemu dawnej tematyce słownictwu.

Dla osób, które znają język angielski online na poziomie C1 najważniejsze jest to, że swobodnie potrafią one porozumiewać się w tym języku niezależnie od okoliczności. Oznacza to, że po angielsku mogą rozmawiać zarówno w gronie przyjaciół w ramach swobodnych rozmów lub też w trakcie podróży po świecie, gdzie język angielski jest podstawowym narzędziem komunikacji. Dodatkowo poziom C1 pozwala również na swobodne biznesowe rozmowy oraz współpracę w zespołach anglojęzycznych, co jest przydatne w trakcie kariery zawodowej oraz pozwala na kolejne awanse, gdyż znajomość języka angielskiego stała się jedną z podstawowych i wymaganych umiejętności.