W naszym kraju coraz więcej osób decyduję się na założenie działalności gospodarczej. Powoduję to, że Polacy są coraz bardziej przedsiębiorczy. Często decydują się na łączenie pracy na etacie z prowadzeniem swojego biznesu. Powoduję to mniejsze koszta utrzymania firmy. Jednym z nich jest na przykład brak opłat na Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ponieważ składki są opłacane z pracy na etacie przez pracodawcę. Można zaoszczędzoną kwotę w całości przeznaczyć na rozwój firmy, marketing, czy zapełnienie magazynów w większą ilość produktów. Spowoduję to dynamiczny start, co w wielu start-upach ma ogromne znaczenie.

 

W każdej firmie najważniejszą rzeczą jest oczywiście sprzedaż i finanse za nią idące.

Niestety u większości osób sprzedaż powoduję negatywne odczucia. Właściciel który ma takie podejście, automatycznie tworzy niesprzyjające warunki do pracy dla handlowców, przedstawicieli, agentów, czy innych pracowników. W takim przypadku, trzeba zaakceptować i polubić tą metodę.
Bez tego nie ma płynności biznesu. Bez środków na produkty, marketing, opłaty, księgowego działalność popadnie w długi. Poznając nowe techniki sprzedażowe, zwiększając zaangażowanie pracowników, firma się rozwija, płynność finansowa się polepsza.
Dzięki temu, że powstają nowe filie, przedsiębiorstwa, miejsca pracy.