Zwiększająca się konkurencyjność w branży finansowej wpływa na zwiększenie jakości usług w tej branży. Nie tylko oferty banków są coraz lepszej jakości, ale też innych instytucji poza bankowych zajmujących się finansami. Na rynku jest obecnie wiele firm, które wykazując się wysoką skutecznością w obsłudze klientów, a tym samym zapewniają sobie stabilną pozycję na rynku. Rozszerzając swe usługi zgodnie z potrzebami klientów i uwzględnieniem ich problemów, jak na przykład:
kompleksowe doradztwo w zakresie finansów dla klientów indywidualnych ( opracowanie optymalnych planów spłat zadłużeń, a także długoterminowych programów oszczędnościowych lub inwestycyjnych)
negocjacje i renegocjacje umów z bankami, instytucjami kredytowymi czy kontrahentami ( na przykład w przypadku zakupu nieruchomości, lub środków trwałych dla firm)
dbanie o dostosowywanie jak najlepszych opcji lokat czy oszczędności do bieżących ( zmieniających się) możliwości i potrzeb klientów, regularna informacja dotycząca zarządzania osobistymi środkami finansowymi (aktualne inwestycje, zyski, możliwości)