Każdego roku w okresie jesienno zimowym, coraz więcej osób potrzebuję dodatkowej gotówki. Z pomocą przychodzą tak zwane szybkie pożyczki. Głównym miejscem do poszukiwań pożyczek jest oczywiście internet. Sieć daje szerokie możliwości, zwłaszcza dla firm, które oferują tego typu usługi. Każda firma chce na swój własny sposób przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Oferują one różnego rodzaju promocje. Jedną z najpowszechniejszych ostatnio jest pożyczka za zero procent na start, która jest oferowana na krótki okres. Jest to zazwyczaj od trzydziestu do sześćdziesięciu dni.

 

Po wygaśnięciu tego okresu, osoba pożyczająca gotówkę może spłacić ją w identycznej kwocie, jaką pożyczyła od firmy, bądź może ubiegać się o przedłużenie na kolejny okres. Skutkuję to dodatkową opłatą, po której uiszczeniu dostajemy zazwyczaj identyczny czas na spłatę raty, jak na starcie.
Łatwy dostęp do tego typu rozwiązań powoduję, że bardzo wiele młodych osób z nich korzysta. Nie potrzeba do tego wielkich wymagań, więc bez problemu taką pożyczkę można otrzymać. Dlatego też młode osoby bez zważania na konsekwencje decyduję się na taki krok. Często jest to zbyt duża kwota, której później nie dają rady spłacić. Powoduję to bardzo negatywne konsekwencje, ponieważ przy braku spłaty, stają się oni osobami zadłużonymi, którzy widnieją w rejestrach. Chwilówki krótkoterminowe, które nie są spłacane, bardzo szybko zwiększają swoją wartość, przez co człowiek nie jest w stanie regularnie ich spłacać Prowizje mogą z miesiąca na miesiąc rosnąć drastycznie.