Wypełnienie PIT 37 przy pomocy sieci jest coraz powszechniejszą metodą składania deklaracji podatkowej. Osoby, które są aktywne zawodowo wykazują duże zainteresowanie gotowymi systemami do rozliczeń. Aby skorzystać z takiej formy złożenia PITu należy przede wszystkim pobrać odpowiedni program do rozliczeń, dzięki któremu możliwe będzie zainicjowanie całego procesu.

PIT online – krok po kroku – jak złożyć deklarację?

 1. Po uruchomieniu programu wypełnij swoje dane w odpowiednich rubrykach. Możesz to zrobić ręcznie, jak również korzystając z usługi Twój e-PIT za pośrednictwem serwerów Ministerstwa Finansów.
 2. Deklarację możesz złożyć wspólnie z małżonkiem. Często bywa tak, że zwrot podatku jest korzystniejszy w przypadku wspólnej deklaracji, niż wtedy, gdy małżonkowie rozliczają się oddzielnie.
 3. Twój ePIT pozwala także wykazać Ci inne przychody niż kwoty wykazane w usłudze. Dodaj wszystkie swoje źródła dochodu.
 4. Jeśli nie ukończyłeś 26 roku życia pamiętaj również o wskazaniu przychodów zwolnionych od podatku wynikających z umowy o pracę lub umowy zlecenia.
 5. Przepisz wszystkie wymagane kwoty do aplikacji programu, korzystając z PIT 11, który otrzymałeś od pracodawcy.
 6. Po uzupełnieniu wszystkich danych, w tym kwot, program prosi o weryfikację.
 7. Pamiętaj również o wszystkich przysługujących Ci ulgach. Wśród tych najpopularniejszych znajduje się ulga na dzieci czy ulga na Internet lub rehabilitacyjna. PIT online pozwala Ci uwzględnić ulgi, które Ci przysługują w taki sam sposób, jak tradycyjny PIT papierowy, który składałeś w poprzednich latach w urzędzie skarbowym.
 8. Gotową deklarację możesz wydrukować, ale wygodniej jest, gdy wyślesz ją na serwery Ministerstwa Finansów, wchodząc w zakładkę e-deklaracje.gov.pl. 9.Potwierdzenie prawidłowo złożonej deklaracji przychodzi na e-mail, ale nie jest to regułą. Jeśli chcesz, aby taka wiadomość do Ciebie dotarła, musisz, ( o ile korzystasz z gotowego programu ) wpisać swój adres poczty elektronicznej.

pit online

Dodatkowe informacje – e-pity 2021 – wszystko co musisz wiedzieć:

Gdy podatek rozlicza za Ciebie płatnik lub, gdy sam rozliczasz zaliczki ( umowa o pracę, umowa zlecenie, organ rentowy lub emerytalny ), możesz skorzystać z załączników ( wedle Twojej sytuacji ), dotyczy PIT 37:

 • PIT/0
 • PIT/D
 • PIT-2K

Jeśli nie chcesz pobierać programów do rozliczeń, nawet tych bezpłatnych, możesz zarejestrować się bezpośrednio na stronie urzędowej. Plusem takiego rozwiązania jest dostęp do Twoich archiwalnych deklaracji. Zarówno w przypadku gotowego programu, jak i wypełniania deklaracji w usłudze dostępnej przy pomocy e-deklaracje.gov.pl, możesz podejrzeć sumę zwrotu podatku. Pozwala to na korzystne rozliczenie w sytuacji, gdy jesteś w związku małżeńskim i masz dzieci. Prawidłowo złożona deklaracja oznacza szybki zwrot podatku na wskazane konto, nie musisz więc czekać na pieniądze kilka miesięcy, jak było to w momencie składania deklaracji papierowej. Potwierdzenie złożonej prawidłowo deklaracji przychodzi na wskazany e-mail lub znajduje się w panelu użytkownika. Korzyści ze składania zeznania podatkowego przez Internet są nie tylko wygodne, ale i praktyczne, dlatego przewiduje się, że w najbliższych kilku latach, wypełnianie deklaracji online całkowicie zastąpi papierową wersję PITów.