Banki prześcigają się w ofertach kont bankowych, a jednocześnie niemalże każda oferta banku wydaje się być unikatowa. Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe?

Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Opłaty za prowadzenie konta bankowego

Dziś niemalże nie sposób znaleźć konto bankowe, które nie zawierałoby opłat. Co prawda wiele banków oferuje prowadzenie rachunku zupełnie za darmo, to jednak opłąty pojawiają się np. przy wykonywaniu transakcji w placówce banku, z użyciem bankomatu czy np. przelewu zagranicznego.

Krótko mówiąc, zazwyczaj są pewne warunki, które musi spełnić klient, aby takich opłat uknikąć.

Opłaty za kartę przypisaną do rachunku

Dziś w czasach płatności bezgotówkowych bardzo trudno spotkać osobę, które nie posiada karty przypisanej do swojego konta bankowego. Dziś konto bankowe to przede wszystkim rachunek, który wykorzystujemy do codziennych płatności, takich jak zakupy, rachunki czy rozliczenia. I nie sposób nie wykorzystywać tu karty bankomatowej. Standardowa opłata za kartę wynosi w około 5-10 zł, gdy posiadamy konto bankowe, ale bywają i takie banki, w których opłata potrafi wynosić nawet kilkanaście złotych. Warto zwrócić uwagę na szczegółowe warunki, które proponuje bank, bo często wymaga on spełnienia kilku warunków, np. liczby płatności w miesiącu.

Oferty banków i podatki

Ponieważ klienci mają do wyboru bardzo dużą liczbę ofert, to otwierając konto bankowe rachunekwbanku.pl, banki bardzo często “kuszą” nowych użytkowników różnego rodzaju prezentami oraz ofertami. Bardzo często nowi klienci otrzymują tzw. “cashback” za otwarcie konta albo innego rodzaju benefity w postaci gadżetów takich jak pendrive, smycz czy torby z logiem banku. I o tyle o ile te drugie bywają sympatycznym dodatkiem, to bardzo często w przypadku tego pierwszego, bank zawiera w regulaminie informacje, że potrącany zostanie konkretny podatek od wypłaty premii za założenie konta.

Jeżeli więc reklama mówi, że otrzymamy 1000 zł za otwarcie konta, warto szczegółowo przeczytać warunki, które przygotował bank, aby potem uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań zakładając konto bankowe.