Wybierając się na wakacje za granicę, musimy zaopatrzyć się w pieniądze w obowiązującej w danym kraju walucie. Bez tego nie będziemy w stanie za nic zapłacić, a nasze wakacje będą naprawdę utrudnione. Ale czy koniecznie musimy odwiedzić kantor, żeby zaopatrzyć się w gotówkę na wakacje?

Kantor to przeżytek!

Stanie w długich kolejkach po to, żeby wymienić pieniądze na inną walutę to już przeszłość. Obecnie możemy skorzystać z kont walutowych lub specjalnych aplikacji na telefon, które pozwolą nam płacić za granicą. Ta opcja jest nie tylko znacznie wygodniejsza, ale też często okazuje się tańsza. Kantor może sam ustalać sobie ceny danych walut, przez co mogą one okazać się wyższe, niż w aplikacji. Co więcej, będziemy musieli z góry zdecydować ile pieniędzy będzie nam potrzebne, bo wszystko przyjdzie nam wymienić za jednym razem. I co, jeśli okaże się, że na miejscu zabraknie nam gotówki? Wypłata z bankomatu może okazać się niemożliwa lub bardzo kosztowna. Nie ma sensu tak ryzykować, skoro mamy tyle lepszych opcji dostępnych na rynku dzięki nowym technologiom!

Konto walutowe, czy aplikacja?

Konto walutowe pozwala nam na transakcje niezależnie od waluty, jaka obowiązuje w danym kraju. Niestety często okazuje się, że jego opcję mają pewne limity. Większość tego rodzaju kont działa tylko w niektórych krajach i z pewnością znajdą się waluty, których nie będzie ono obsługiwać. Więc o ile takie rozwiązanie sprawdzi się w krajach, w których możemy płacić za pomocą funtów, dolarów czy euro, to jeśli wyjedziemy gdzieś indziej, możemy mieć problem. Co więcej, nie każdy bankomat będzie obsługiwał taką kartę, a więc możemy mieć na miejscu spory problem. Znacznie lepszą opcją będzie pobranie sobie specjalnej aplikacji dla osób, które dużo podróżują.
Taka aplikacja mobilna pozwala nam na przesłanie sobie wybranej kwoty na konto i wykorzystanie jej w jakiejkolwiek walucie chcemy. Zazwyczaj nie ma tutaj żadnych ograniczeń, a kurs danej waluty jest bardzo aktualny. Co więcej, wiele aplikacji pozwala też na zamówienie sobie karty płatniczej za niewielką opłatą. Dzięki temu będziemy mogli wypłacić sobie gotówkę w miejscu, do którego jedziemy. Pozwoli nam to na wygodne podróżowanie bez martwienia się o pieniądze. W dodatku w każdej chwili będziemy mogli doładować konto w aplikacji, dzięki czemu nigdy nie zabraknie nam pieniędzy, kiedy będziemy w jakimś obcym kraju. Nie ma żadnego powodu, żeby nie korzystać z tego rodzaju nowoczesnych technologii!