W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów, z których możemy skorzystać aby zapłacić rachunki w sklepach. Nieważne czy jest to sklep spożywczy, monopolowy, odzieżowy czy budowlany. Gotówka zaczyna odchodzić w niepamięć, a na rynku coraz częściej widuje się na przykład drukarki fiskalne, terminale płatnicze bądź tez płatności przez blik. Każda z tych płatności ma swoje zalety.

Płatność pierwsza

Drukarki fiskalne są niezbędne do prowadzenia działalności jako przedsiębiorca. Drukarki fiskalne produkowane w dzisiejszych czasach mają w sobie zainstalowanych wiele funkcji, jak na przykład innowacyjne zmiany walut bądź też pracowanie w pionie i w poziomie.

Płatność druga

Kolejnym sposobem płatności są terminale płatnicze. Ich wykorzystanie wiąże się z płaceniem przy pomocy kart kredytowych. Karty przykładamy do terminala, a on zajmuje się sczytywaniem danych z karty i pobieraniem pieniędzy dokonując przelewu.

Płatność trzecia

Kolejna płatność jest najbardziej innowacyjna. Blik jest aplikacją na telefon, który przy pomocy sześcio-cyfrowego kodu pozwala nam na dokonanie przelewu błyskawicznego. Aplikacja łączy się z naszym kontem bankowym i umożliwia dokonywanie przelewów w ekspresowym tempie, w przypadkach w których wymagana jest od nas szybka zapłata.