Rozwój bankowości internetowej to niezwykła wygoda i oszczędność czasu i pieniędzy. Korzystając z bankowych usług internetowych mamy możliwość zarządzania naszymi finansami bez względu na to gdzie się znajdujemy, o dowolnej porze, a przy tym zyskujemy dodatkowe korzyści. Oprócz tego, że najczęściej posiadacze kont internetowych nie płacą za prowadzenie rachunków, to zyskują dostęp do innych usług, jak:
możliwość wykonywania przelewów krajowych i międzynarodowych za o wiele niższe opłaty lub bezpłatnie, a także usługę wypłat ze wszystkim bankomatów w kraju bez pobierania prowizji
najczęściej też posiadacze ekont zyskują dodatkowe profity za korzystanie usług ( na przykład: promocyjne oferty innych usług: karty kredytowe, kredyty gotówkowe o niższym oprocentowaniu, rabaty wynikające z płatności kartą, itp. )
korzystanie z kont internetowych nie tylko pozwala nam wykonać wszelkie operacje finansowe szybko i mobilnie (nie wymaga odwiedzania placówek bankowych, wyczekiwania w kolejkach), ale też daje dostęp do inwestycji, oszczędzania czy kredytów w sposób elektroniczny.